W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Strefa wiedzy

Grzybica skóry głowy to nieprzyjemne i uporczywe schorzenie, które dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo grzybica może dawać różne objawy.

Wypadające włosy w okresie poporodowym to zmora świeżo upieczonych mam. Co zatem powoduje nadmierne wypadanie włosów? Winne są hormony.

Zapalenie mieszków włosowych to pewna forma zakażenia gronkowcowego. Jego objawem są grudki oraz krostki występujące na skórze głowy, na rękach lub klatce piersiowej (np. po goleniu).

 Niewystarczająca ilość snu wpływa na nasze samopoczucie i ma negatywny wpływ na układ odpornościowy. Podczas snu nasz organizm regeneruje się, co wpływa korzystnie również na stan skóry i włosów. 

Okres dorastania wiąże się nie tylko ze zmianą ciała ale także z buzującymi hormonami oraz zmiennymi emocjami. Hormony mają wpływ na cerę ale także na wygląd włosów oraz stan skóry głowy.

Zastanawiasz się czym są proteiny, emolienty oraz humektanty ? A także jaki wpływ mają na nasze włosy? Świadoma pielęgnacja włosów jest bardzo ważna.

Wypadanie włosów, łysienie, czy choroby skóry głowy to poważne problemy, które najczęściej wynikają z głębszych przyczyn.

Zmagasz się z łupieżem, łysieniem, łuszczycą lub inną chorobą skóry głowy i nie wiesz do jakiego specjalisty się udać? Mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Stosowanie preparatów z apteki bez właściwej diagnozy może przynieść efekt odwrotny do oczekiwanego. W przypadku wypadania spowodowanego zaczopowaniem mieszków silne wcieranie preparatów przeciw wypadaniu nasili problem.

Alopecja zazwyczaj pojawia się nieoczekiwanie i postępuje gwałtownie. Jest to przewlekła choroba zapalna należąca do niebliznowaciejących postaci łysienia. Czy można jej zapobiec? Jak sobie z nią radzić?

Łysienie telogenowe to rodzaj utraty włosów, który często jest wynikiem zakłóceń w naturalnym cyklu życia włosa. Jest to zazwyczaj stan tymczasowy, ale może być zmartwieniem dla wielu osób, które doświadczają nadmiernej utraty włosów. Poniżej przedstawiamy artykuł omawiający przyczyny, objawy i możliwości terapii w przebiegu łysienia telogenowego.


Bardzo ważną częścią wizyty u trychologa jest interpretacja badań laboratoryjnych. Często są one zalecane już przed pierwsza wizytą aby jak najszybciej ustalić przyczynę, która leży po stronie organizmu.

Twoje włosy są posklejane, tłuste i oklapnięte mimo umycia? To właśnie strączkowanie. Zjawisko to wystepuje najczęściej przy włosach niskoporowatych.

 Stres to czynnik, z którym mamy do czynienia na co dzień wszyscy – w mniejszym albo większym stopniu. Powoduje uwalnianie i nadprodukcję wielu neurohormonów, neuroprzekaźników i neuropeptydów, które wpływają na cykl mieszków włosowych. 

Odczuwasz ból skóry głowy przy dotyku włosów oraz czesaniu? W dodatku skóra łuszczy się i swędzi a ból objawia się samoistnie?

To trichodynia.

Wypadanie włosów to najczęstszy problem, z którym mamy do czynienia. Osoby zmagające się z nim często sięgają po suplementy diety jako rozwiązanie. Zastanawiacie się czy są one skuteczne?

Siwienie pomiędzy 35 a 49 rokiem życia jest procesem fizjologicznym. Zaczyna się od skroni i rozprzestrzenia się w kierunku części ciemieniowej. Genetyka ma ogromny wpływ na postęp tego procesu. Jedni zaczynaja siwiec w późnych latach, a u innych siwienie wystepuje dużo wcześniej. Siwe i pozbawione barwnika kosmyki zmieniają swoją strukturę, są mniej elastyczne, sztywne, szorstkie, matowe oraz mało podatne na układanie.

Czy wiesz, że niedobór ferrytyny jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów oraz braku ich przyrostu? Ferrytyna to białko, które odgrywa kluczową rolę we wzroście włosa, odpowiada za grubość włosa, a także wpływa na kondycję łodygi.

Pielęgnacja skóry głowy w przebiegu łuszczycy jest kluczowa dla kontrolowania objawów i poprawy komfortu osoby chorej. Poniższy wpis zawiera kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry głowy w przypadku łuszczycy.

Wzmocnienie włosów wymaga wielokierunkowego działania. Zachowanie zbilansowanej diety, nawodnienie, unikanie używek i stresu, a także odpowiednia pielęgnacja to podstawa zdrowych i pięknych włosów. Urozmaicona dieta to źródło wielu witamin i minerałów dla włosów. Do ich budowy niezbędne są aminokwasy siarkowe.

Łysienie androgenowe to skutek nadmiernej wrażliwości mieszków włosowych na androgeny czyli hormony płciowe, które są odpowiedzialne za rozwój męskich narządów płciowych i wykształcenie wtórnych cech płciowych takich jak sylwetka, głos czy owłosienie. Jest to najczęstsza przyczyna utraty włosów i występuje u 70% mężczyzn oraz 40% kobiet.

Tarczyca to mały narząd znajdujący się u podstawy szyi. Mimo swoich małych rozmiarów stanowi jeden z najważniejszych narządów w naszym organizmie. Tarczyca odpowiedzialna jest za perystaltykę jelit, pracę układu nerwowego, rozwój organizmu, pracę hormonów płciowych, metabolizm kości, termogenezę (utrzymywanie i wytwarzanie ciepła)

Dziś jest moda na to co naturalne i bez zbędnych konserwantów zarówno jeżeli chodzi o jedzenie, jak i kosmetyki. Coraz więcej Pań sięga po domowe sposoby i przygotowuje własne ziołowe maski do włosów. Mimo, że zabiera to więcej czasu, to otrzymany produkt jest naturalny i jeszcze bardziej odżywczy niż ten, który znajdziemy na sklepowej półce.

Pielęgnacja skóry głowy to niezwykle ważny aspekt dbania o urodę. Kondycja skalpu ma decydujący wpływ na to, jak się prezentuje fruzura, która jest ważnym elementem naszego wizerunku. Niewłaściwe postępowanie ze skalpem prowadzi do łupieżu, przetłuszczania a także wypadania włosów.

 

Co to jest mezoterapia skóry głowy? Kiedy zdecydować się na zabieg mezoterapii? Jakie efekty przynosi zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy? Jak przygotować się do zabiegu? Co zrobić aby utrzymać efekt zabiegu na dłużej?

Elektryzujące i puszące się włosy to problem wielu kobiet a także mężczyzn. Szczególnie zimą kiedy to są one narażone na niską temperaturę oraz dużą wilgotność powietrza. Jak temu zaradzić?

Czy wiesz, że nawet kilkuletnie dzieci mogą tracić włosy tak samo jak osoby dorosłe? Powodem nie zawsze musi być niedobór witamin a często ściśle noszone kucyki lub opaski, które powodują ucisk. To właśnie u najmłodszym pojawiają się pierwsze oznaki nadmiernego wypadania włosów czy też łysienia. Już na wczesnym etapie warto udać się do specjalisty trychologa, który pomoże w zdiagnozowaniu istniejącego problemu oraz zastosuje odpowiednią kurację.

Problem nadmiernego wypadania włosów i łysienia może mieć różne przyczyny. Może występować u kobiet, mężczyzn, a nawet młodzież w okresie dojrzewania. Niektóre procesy zachodzące na skórze głowy mogą być bezpośrednią przyczyną utraty włosów. Jednym z nich jest nadmierne przetłuszczanie skóry, efektem czego jest łojotokowe zapalenie skóry - najczęściej obejmuje skórę na głowie. Jakie są przyczyny tego schorzenia? Jak wygląda terapia łysienia łojotokowego?

Zauważając, że nasze włosy się przerzedzają, są w złej kondycji, mocno wypadają, często zdaża się, że skłaniamy się na zakup różnych reklamowanych kosmetyków typu: odżywki, szampony, wcierki. Stosujemy metodę prób i błędów , mając nadzieję, że dany kosmetyk spowoduje, że włosy będą zdrowe i lśniące - a przede wszystkim przestaną wypadać. Zamiast tracić czas na stosowanie kosmetyków, które nie są odpowiednie dla Twoich włosów oraz ich skład nie ma działania na łysienie -  warto zainwestować w profesjonalne badanie trichoskopowe.

Prawidłowo dziennie wypada nam około 80-100 włosów jest to całkowicie normalny proces fizjologiczny. Głównie jest tak  podczas działania mechanicznego:mycie, suszenie, czesanie. Za problem uznajemy  - gdy tracimy ponad 100 włosów dziennie i trwa dłużej niż miesiąc. To sygnał, że trzeba szczegółowo przyjrzeć się problemowi by łysienie nie pogłębiło się w szybkim tempie, wtedy warto zasięgnąć porady specjalisty od włosów i chorób skóry głowy - trychologa. . Przyczyny wypadania włosów mogą być nieoczywiste i zaskakujące, dlatego warto je poznać.

Trycholog jest specjalistą, który zajmuje się diagnozą oraz terapii dolegliwości i problemów związanych ze skórą głowy i włosami. W przeciwieństwie do dermatologa, który zajmuje się chorobami skóry całego ciała. Trycholog analizuje stan skóry na głowie oraz cebulek włosowych. Pomaga ustalić przyczynę nadmiernej utraty włosów, a także innych schorzeń skóry głowy, jak: łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, podrażnienia.

Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

TRYCHOLODZY przyjmujący w naszej Klinice to wyłącznie to wysokiej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem współpracy z pacjentami trychologicznymi.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
ZAKOŃCZONYCH TERAPII TRYCHOLOGICZNYCH
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg terapii jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.